Dziękujemy za skorzystanie z formularza.

Coś poszło źle, wróć do formularza

Etykiety ze zmiennymi danymi

Indywidualnie numerowane limitowane serie produktów, zmienne kody kreskowe, różne wersje kolorystyczne lub zapachowe produktów to tylko niektóre z problemów, które można rozwiązać poprzez zastosowanie obsługi zmiennych danych.

I nie chodzi tutaj tylko o kwestię oprogramowania pozwalającego w łatwy sposób przygotować różne wersje etykiety na bazie jednego głównego projektu, ale również możliwość ich wydrukowania bez ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z przygotowaniem oddzielnych matryc polimerowych dla każdej z wersji.

Jak to działa?

Podczas projektowania etykiety można zaplanować, aby pewne elementy miały zmienny charakter. Elementy zmienne są w odpowiedni sposób opisywane w pliku będącym swego rodzaju bazą danych. Następnie nasze oprogramowanie do obsługi zmiennych danych automatycznie pobiera informacje z tego pliku i generuje kolejne wersje etykiety z uwzględnieniem pobranych danych. Projektant nie musi już przygotowywać wielu wersji etykiet. Daje to ogromną oszczędność czasu. W ten sposób możemy kontrolować zmianę numeracji, tekstu, koloru czy nawet zdjęć.

Zobacz również